Nadaljevali smo s presajanjem komposta in z zastiranjem vrtnih poti. Čez samokolnico smo položili leseni okvir z mrežo, ki smo ga izdelali prejšnjo uro. Uležani kompost smo iz kupa z lopato prenesli na mrežo in ga presejali. S tem smo se znebili vseh vejic in večjih zbitih kosov. S presejanim kompostom smo nato zastrli novo gredico na vrtu. 

Odpadlo listje, ki ga hišnik zbira v kotnem kompostniku, smo nagrabili v samokolnico in odvozili na vrt. Z njim smo zastrli vse vrtne poti, ki so bile predhodno že zastrte s sekanci. Sekanci so se v enem letu razgradili. S tem bogatimo zemljo in preprečujemo, da bi postala pretirano zbita. Zaradi tega moramo poti neprestano zastirati, tako kot vrtne gredice. Odpadlo listje bo preprečilo, da bi dež, sonce in sneg zemljo izsuševali in še dodatno uničevali. Prav tako bomo preprečili nabiranje blata na vrtu in omogočili lažji prehod.

 

Trzin, 9. 10. 2019

                                                                                                                                                                                        Mihael Božič,                                                         

                                                       koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi