Na sredinem srečanju smo sadili sadike solate, radiča, blitve in pora. Gredice smo predhodno pripravili že v preteklem šolskem letu. V grede smo naredili podolgovate vdolbine in vanje na enakomerni razdalji položili sadike. Nato smo s prsti naredili jamice in vanje posadili sadike. Sadike smo zalili, nato pa celotno gredo prekrili s sveže posejanim kompostom, ki ga je druga skupina presejala skozi mrežo. Gredice bodo ostale odkrite do novembra. Takrat bomo namestili loke in jih zaščitili pred zmrzaljo in nizkimi temperaturami. 

Nagrabili smo tudi odpadlo listje, ki ga zbiramo v kotnem kompostniku ter z njim zastrli poti med vrtnimi gredicami. S tem bomo preprečili zbijanje zemlje in sočasno obogatili zemljo na vrtnih poteh. 

 

Trzin, 16. 10. 2019

 

Mihael Božič,

koordinator in vodja projekta Šolski ekovrtovi