Pozdravljeni prijatelji narave v Trzinu!

 
Prvi žabji večer je bil uspešen. Enajst udeležencev je preneslo skoraj 60 žab, prevladovale so krastače in dve rjavi žabi. Emil Pevec in Tjaša Jankovič sta zabeležila dogajanje s fotoaparatom.
 
Danes je Občina Trzin postavila začasne prometne znake Pazi dvoživke na vpadnicah v naselje Mlake. Bravo, smo dvoživkam prijazna občina!
 
Glede na deževno vremensko napoved bo drugi žabji večer v petek, 6.3. 2020, ob 19. uri. Dobimo se pred vrtcem Žabica. Za opremo je poskrbljeno. Imejte varna, vidna ter topla oblačila in svetilke. Pridružite se nam in pripeljite še prijatelje. Med tednom pa rešujemo vsak po najboljših močeh po ulicah: Mlakarjeva, Reboljeva, Prešernova, Kidričeva, parkirišče gostilne Trzinka, parkirišče pri Športnem igrišču. Dvoživke prenašamo v vedrih in jih odlagamo na gozdnih robovih v okolici Frnihtovega bajerja.
 
Posebej so povabljeni naši najmlajši in njihovi starši, saj se vrtec v Trzinu imenuje Žabica!