Na OŠ Trzin smo se v 1.a razredu 15.2.2021 spomnili otrok, ki se borijo z otroškim rakom. Ta dan je bil  MEDNARODNI DAN BOJA PROTI OTROŠKEMU RAKU. V duhu ozaveščanja smo si vsi pripeli zlato pentljo, ki je simbol otroškega raka in  pridružili pri opominjanju ljudi, da je rak pri otrocih, na žalost, še kako prisoten. Pogledali smo si filmčke s spletni strani junaki 3. nadstropja. Imeli smo različne delavnice na temo zdravja. Ugotavljali smo, da je zdravje naše največje bogastvo in moramo biti zanj hvaležni. Po ogledu fotografij so učenci spoznali, da je v Sloveniji veliko otrok, ki se borijo s hudimi boleznimi. Kar nekaj učencev je reklo, da bi te otroke radi obiskali in jih objeli. Zato je spontano nastalo tudi pismo, v katerem naši učenci junakom 3. nadstropja želijo zdravja in čim hitrejšega okrevanja.
Spodaj so fotografije z naših delavnic, na skupinski fotografiji so učenci nosili tudi zlate pentlje, obešene okoli vratu.
Sara Rode, OŠ Trzin, 1.a