Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 5. 1. 2022

Jan 19, 2022 | Šolski EKO vrt

V učilnici smo raziskovali temo „Živali na vrtu“. Najprej smo našteli živali, ki jih vidimo najpogosteje, potem smo pogledali malo bližje in razmišljali v plasteh – kaj je pod zemljo, na njeni površini in nad zemljo (v zraku). Tako smo hitro našteli več kot 30 pogostih živali na vrtu. Nato smo se pogovarjali, ali so te živali na vrtu škodljivci ali koristne živali, zakaj in kaj to zares pomeni. Na koncu si je moral vsak učenec izbrati eno od naštetih živali in jo narisati. Živali na vrtu smo spoznavali zato, da bomo v sezoni lažje prepoznavali koristne in škodljive živali na vrtu ter da se naučimo prepoznati in ukrepati, ko opazimo škodo na rastlinah. Hkrati želimo odvračati škodljivce in privabiti koristne živali, za to pa moramo najprej spoznati ekosistemsko funkcijo posamezne živali in na vrtu omogočiti ustrezne pogoje.

 

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost