Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

Kultura in branje

Feb 4, 2022 | Obvestila

Spoštovani starši in sodelavci,

bliža se kulturni praznik in za mnoge od nas podaljšan konec tedna, ki ga lahko izkoristimo za različne dejavnosti.

Vabim vas, da se ob bogati ponudbi kulturnih dogodkov pustite nagovoriti preprostemu, staromodnemu in priročnemu

kulturnemu predmetu, ki ne potrebuje polne baterije, uporabniškega imena in gesla – KNJIGI!

Za nami je že več kot štiri mesece našega letošnjega Medgeneracijskega bralnega tekmovanja. Vmesni rezultati kažejo, da gre zaenkrat najbolje učencem drugega triletja, vendar ne na račun branja staršev ali učiteljev. Verjetno mnogi med vami prebirate zadnjo, peto knjigo in boste zdaj, zdaj izpolnili obrazec.

Naj še nekrat poudarim, da za sodelovanje na MBT učitelji in starši beremo leposlovne knjige za odrasle ali mladinske knjige iz priporočilnega seznama za Bralno značko od 6. razreda dalje. Ko preberete pet knjig, izpolnite obrazec. Do izpolnjenih obrazcev dostopam samo jaz in naslovi knjig in komentarji o knjigah, ki ste jih prebrali ne bodo objavljeni nikjer, če tega ne želite. Nihče ne bo vrednostno presojal vašega izbora knjig. Knjige za starše lahko izposodijo tudi učenci v šolski knjižnici. Tekmovanje se zaključi 2. aprila

Vse podrobne informacije so še vedno objavljene na spletni strani šole, pod zavihkom KNJIŽNICA – MEDGENARACIJSKO BRALNO TEKMOVANJE.

Bodimo našim otrokom zgled – ugasnimo zaslone, zazrimo se v nebo, v obraze ljudi, ki nas obkrožajo in v dobre knjige.

Melita Rus

knjižničarka

Dostopnost