Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

1. triada: KD – Pustovanje

Mar 2, 2022 | Dnevi dejavnosti

Danes, na pusta hrusta, smo se v 1. a in b razredu sprva sprehodili po modni pisti ter predstavili, v katero pustno masko smo se našemili. Nato smo s tempera barvami izdelali velikega klovna ali poljubno pustno masko, kakor smo želeli. Na sprehodu po Trzinu smo se pokazali tudi domačinom in se na igrišču prosto poigrali. Veseli dan smo proslavili s pesmijo Krof ter ga zaključili z izdelavo klovna iz harmonike in s krofom polnimi usti.

Učenci 2. a in 2. c smo na pustni torek v razredu ustvarjali pustne maske iz kolaž papirja, nato pa našemljeni v sprevodu s pomočjo pesmi in Orffovih inštrumentov preganjali zimo z ulic Trzina.

V 3. razredih smo se pogovarjali o različnih slovenskih maškarah. V telovadnici smo imeli predstavitev vseh pustnih šem. Po tem, ko smo se sprehodili po trzinskih ulicah, pa smo še likovno ustvarjali.

Dostopnost