Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

1. razred: TD- Dan Zemlje

Apr 30, 2022 | Dnevi dejavnosti

Učenci 1. razredov smo 26. 4. 2022 imeli tehnični dan z naslovom Dan Zemlje. Spoznali smo, s čim vse onesnažujemo okolje, ter kako lahko mi pripomoremo k zmanjšanju onesnaževanja in ohranjanju narave. Tudi sami smo obljubili, da bomo skrbeli za naš planet Zemlja. Obljubo smo zapečatili, tako da smo ustvarili izdelek RAD IMAM ZEMLJO. Raziskali smo, kje leži država posamezne celine ter kakšno zastavo ima. Izvedli smo poskus, pri katerem smo se vprašali, na kakšen način najbolje očistimo vodo bučnega olja. Voda v kozarcu je predstavljala morje, olje pa nafto ter ostale odpadne tekočine, ki se zalepijo pticam na perje, zato ne morejo poleteti, morskim živalim pa preprečujejo dotok kisika za dihanje.

Petra Mauko

Dostopnost