Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 12. 10. 2022

Okt 23, 2022 | Šolski EKO vrt

Prišle so sadike! Preko 100 sadik različne jesenske zelenjave smo presadili v pripravljene grede. Nekaj dela smo imeli s končnimi pripravami, a nam je do konca ure uspelo zasaditi velik del šolskega vrta in vse sadike so bile uspešno presajene. Nekaj učencev je čez sito sejalo lanski kompost, ki so ga nato odpeljali na sveže pripravljene gredice, tik pred presajanjem. Nekaj strokov česna, ki jih lani nismo pobrali, je pognalo poganjke. Stroke smo razdelili in presadili že zdaj, da bomo imeli spomladi močnejšo rast in bolj zdrave sadike. Na koncu smo cel vrt obilno zalili in upamo, da ne bo preveč škodljivcev. Učenci so spoznali, zakaj je pomembno ustrezno skrbeti za prst in zakaj je dobro zastirati – zemlja se ne zbije, setev in presajanje je uspešnejše in rastline imajo boljšo možnost za uspeh.

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost