Do 0,3 % dohodnine lahko namenite Osnovni šoli TRZIN

Nov 30, 2022 | Obvestila

Spoštovani starši.

S spremembo 135. člena ZOFVI-M imate kot davčni zavezanci možnost, da do največ 0,3 % dohodnine namenite za donacijo šolskim in vrtčevskim skladom.

Na vas se tako obračamo s prošnjo, da do 0,3 % dohodnine namenite tudi Šolskemu skladu OŠ Trzin. Z zbranimi sredstvi bomo lahko predšolskim otrokom in učencem omogočili še bolj kakovostno vzgojo in izobraževanje.

Koliko me donacija stane?

Donacija 0,3 % dohodnine javnim zavodom je za vas popolnoma brezplačna, saj bi sicer ta del pustili v državnem proračunu. Z donacijo vaša dohodnina ob tem ostaja nespremenjena. Donacija traja do preklica.

Kako lahko doniram?

Obstaja več načinov:

• s posebnim obrazcem (Doh-Don), ki ga izpolnite na spletni strani eDavki(naša davčna številka je 54697751),
  • z obrazcem v priponki, ki ga natisnete in izpolnite (OBVEZNO podpišite), nato ga odnesete ali pošljete na najbližji finančni urad,
  • izpolnite obrazec v priponki, ga natisnete in podpišete ter prinesete v tajništvo šole, ali ga vaš otrok odda razredniku.

Davčna številka Osnovne šole Trzin je 54697751.

Do kdaj imam čas?

Obrazec je treba na FURS oddati najpozneje do 31. decembra tekočega leta, pri tem pa morate upoštevati tudi čas dostave, če obrazec pošiljate po pošti.

Iskrena vam hvala.

Matejka Chvatal