Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

REGIJSKO SREČANJE MLADIH RAZISKOVALCEV

Mar 28, 2023 | Aktualno

V četrtek, 23. 3. 2023, so se na OŠ Komenda – Moste zbrali mladi raziskovalci Domžalsko – Kamniške regije. Med njimi je bilo kar 17 mladih raziskovalcev naše šole, ki so na srečanju predstavili 11 raziskovalnih nalog, ki so jih izdelali pod vodstvom svojih mentoric.

  • Fizika

LORA GORIČAN in KEJA KOKOŠAR, 8.C: Osončje in Zemlja v očeh osnovnošolcev, mentorica Manca Hribar

  • Kemija

MANCA MARTINA NEMANIČ, 9.B: Vpliv soli na čas segrevanja in vrenja vode, mentorica Ajda Premrl

  • Sociologija

PIA KAVČIČ, 5.A: Hišni ljubljenčki osnovnošolcev, mentorica Slavka Kozel

ZALA MUHVIČ, 5.A: Pomoč otrok staršem pri hišnih opravilih, mentorica mag. Marja Gerbec

VID CIGLIČ in BRIN POŽEK, 5.A: Ali imajo učenci petih razredov OŠ Trzin radi dobro ali zdravo malico?, mentorica Slavka Kozel

ELA STOPAR,8.A in  ALINA VERČ, 8.B: Ozaveščenost osnovnošolcev o nevarnostih socialnih omrežij, mentorica Manca Hribar

  • Psihologija

ARON HAUSMAISTER, GAŠPER KOVALJEV in  LIAM BENJAMIN ŠTAMTE, 6.A: Razlika v odzivu na zvok pri mačkah in psih, mentorica mag. Marja Gerbec

Strah pred ocenjevanji, mentorica mag. Marja Gerbec

  • Interdisciplinarno

ZARJA BRICELJ, 8.A: Življenje uspešnih Trzink nekoč in danes, mentorica Slavka Kozel

  • Druga področja

KARIN KOVAČIČ, 5.A: Rada berem, ali tudi drugi?, mentorica mag. Marja Gerbec

  • Ekologija in varstvo okolja

ULA SUPEJ in PINA PERNUŠ, 9.A: Moda: kaj se zares dogaja za policami, mentorica Slavka Kozel

Prav vsi mladi raziskovalci so svoje raziskovalno delo odlično predstavili in suvereno odgovorili na vprašanja tekmovalne komisije. V prvi krog državnega srečanja so se s svojimi nalogami uvrstile: Manca Martina, Lora, Keja, Ula in Pina.  Držimo pesti, da bodo svoje naloge lahko predstavili tudi v drugem krogu državnega srečanja, ki bo maja v Murski Soboti.Ob uspešnem zaključku regijskega srečanja čestitam vsem mladim raziskovalcem in vsem, ki so jih pri delu spremljali. Veseli me, da je večina učencev dokončala raziskovalno delo, ki smo ga v začetku oktobra pričeli načrtovati na raziskovalnem taboru v Fiesi. Prepričana sem, da jim  bodo pozitivne izkušnje, pridobljeno znanje in spretnosti  koristili pri  nadaljnjem raziskovalnem delu.

Koordinatorica: Slavka Kozel

 

Dostopnost