Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

Spanje na šoli v okviru interesne dejavnosti Prostovoljstvo

Mar 25, 2024 | Aktualno

Končno smo dočakali dogodek, ko smo v petek 22. 3. 2024 prespali na šoli. Dogodka so se tako mlajši učenci kot prostovoljci neizmerno veselili. Vložili smo veliko truda v pripravo programa, zato smo presrečni, ker je dogodek res uspel.

V petek, ko so prišli učenci, smo odložili prtljago in se nastanili, kjer bomo ta večer spali. Sledil je boj med dvema ognjema v telovadnici. Za umiritev smo imeli po divjem »športanju« nekaj spoznavnih iger. Ker so bili želodčki že čisto prazni, smo prvo pojedli večerjo (pice). Ko smo si nabrali ponovne moči, se je začel lov na zaklad po šoli. S pomočjo namigov so otroci našli skriti zaklad in se posladkali z roladicami. Sledilo je večerno urejanje in umirjene dejavnosti, ki so jih pripravili prostovoljci. Imeli smo pravljično jogo, kratko risanko in pravljico za lahko noč. Nekateri učenci so zaspali hitro, nekateri pa so bili pod vtisom vseh dejavnosti in so potrebovali nekaj več časa. Ampak za uspavanje mlajših učencev so prostovoljci dobro poskrbeli. Kasneje pa so si prostovoljci zaslužili tudi nekaj večernega prostega časa.

Zjutraj so mlajši učenci zbudili prostovoljce v sosednjem razredu, nato smo pospravili razrede in pojedli zajtrk.

Otroci so uživali, igre in program je uspel in upamo, da jim bo ta izkušnja ostala vedno v spominu.

 

                                                                                                                                                                             Mentorica interesne dejavnosti Prostovoljstvo

                                                                                                                                                                             Katja Kadivec

Dostopnost