Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 27. 3. 2024

Maj 12, 2024 | Šolski EKO vrt

Skupina nadebudnih mladih vrtnarjev se je zbrala na šolskem vrtu, da bi pridelali nekaj zelenjave. Učenci so komaj čakali, da lahko poprimejo za vrtno orodje in začnejo rahljati trdo zemljo. Lanske poplave so odnesle dvignjene gredice, ki smo jih lani pripravili za vzgojo zelenjave, zato smo se letos lotili stvari na bolj tradicionalen način, s pridihom sonaravne pridelave. Učenci so z vilami zrahljali tla in poskrbeli, da je bil plevel odstranjen. Nato smo tla pokrili z listjem, da zastremo plevel, na plast listja pa smo potresli še debelo plast komposta, kamor smo presadili sadike solate. Prvi dan vrtnarjenja v novem letu je bil uspešen.

 

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost