Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

MEDOBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT V ŠOLSKEM LETU 2022/23

V četrtek, 2. 3. 2023, je v telovadnici OŠ Domžale potekal 33. medobčinski otroški parlament. Tema tega parlamenta je bila DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV. Udeležilo se ga je tudi pet predstavnikov otroškega parlamenta naše šole.

Po uvodnem delu so se mentorji in predstavniki otroških parlamentov iz okoliških šol udeležili štirih različnih delavnic, pri katerih so mladi parlamentarci spoznavali, kako si lahko pomagamo pri duševnih stiskah. Delavnice so bile gibalne, likovne, ustvarjalne in debatne. Predstavniki so spoznavali, kako z različnimi aktivnostmi lahko poskrbijo za svoje dobro mentalno počutje. Na eni izmed delavnic pa so drugim predstavnikom povedali, kaj so v zvezi z znano temo parlamenta razpravljali na njihovi šoli. Prišli so do podobnih ugotovitev. Skupno parlamentarno sporočilo je bilo: »Duševno zdravje je enako pomembno kot fizično zdravje, zato si pomagamo z gibanjem, pogovori in aktivnostmi in smo tako bolj pozitivno naravnani.«

 

Barbara Karba in Maja Mušič

Dostopnost