Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

Rezultati tekmovanja iz materinščine za Cankarjevo priznanje

Dec 3, 2021 | Tekmovanja iz znanja

30 učenk in učencev od 4. do 9. razreda se je 9. 12. 2021 udeležilo interesnega in selekcijskega tekmovanja s področja slovenščine z naslovom Vedre bližine med nami. Tekmovanje je temeljilo na naslednjih besedilih:

4. in 5. razred: Nataša Konc Lorenzutti: Kakšno drevo zraste iz mačka

6. in 7. razred:

  • Andrej Rozman Roza: Predpravljice in popovedke
  • Josip Jurčič: Kozlovska sodba v Višnji Gori

8. in 9. razred:

  • Nataša Konc Lorenzutti: Gremo mi v tri krasne (šolsko in regijsko)
  • Janja Vidmar: Elvis Škorc, genialni štor (državno)

 

Učenci, ki so prejeli bronasto priznanje so: Karin Kovačič (4. a), Ema Handanagić (4. b), Liam Benjamin Štante (5. a), Elis Plavec (5. b), Tia Teslič ( 5. b), Lan Cirar (5. b), Lovro Berger ( 6. a), Ana Polšak (7. b), Zarja Bricelj (7. a), Matic Novoselec ( 8. b), Neža Potočnik (9. a), Elizaveta Klochkova (9. a).

Iskrene čestitke vsem!

Za 8. in 9. razrede se tekmovanje nadaljuje na območni ravni, v četrtek, 9. 12. 2021 in državni ravni, v soboto, 12. 2. 2022. Zastopala nas bosta Neža Potočnik in Matic Novoselec. Želimo jima veliko uspeha!

 

Marjanca Ipavec,

predsednica  šolske tekmovalne komisije

Dostopnost