Spoštovani sodelavci, učenci, starši in obiskovalci spletne strani Osnovne šole Trzin!

Učiteljem in drugim strokovnim delavcem ter učencem želim prijetne in vesele počitniške dni, da se bodo septembra pogumno spoprijeli z novimi šolskimi izzivi.

Kot ravnateljica zavoda poudarjam, da bom delo opravljala z zavestjo, da je osnovna šola s svojim poslanstvom, z delom učiteljev in odnosi pomemben mejnik na poti mladih v odraslost in samostojnost. Strokovni in ostali delavci šole smo staršem opora pri pripravi mladih za suveren vstop v svet odraslega življenja, zato je pomembno, da med seboj sodelujemo in si zaupamo.

Ne glede na vzpone in padce na naši skupni poti pa si kot pedagoginja želim, da bomo na šoli znali dojeti misel starogrškega filozofa Plutarha: »Um je ogenj, ki ga je treba podpihovati, ne posoda, ki jo je treba napolniti.«

Matejka Chvatal, ravnateljica Osnovne šole Trzin