Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

Lutkovna predstava in ogled praznične Ljubljane

Dec 30, 2021 | Dnevi dejavnosti

V torek, 7. 12. 2021, smo se 2. a in 2. c odpravili na kulturni dan v Lutkovno gledališče Ljubljana.

Po dolgem času je bila že vožnja z avtobusom popolna dogodivščina. Želeli smo čim bolj izkoristiti dan v Ljubljani in smo se še pred predstavo odpravili do Prešernovega spomenika, kjer smo si z veseljem ogledali tudi novoletno jelko.

Ko smo prišli v gledališče, nas je čakal žabec Jerko in nas popeljal v svet lutk z njegovo družino. Škrt škrt kra čof! je nežna pravljica, kjer se prepletajo močna čustva in bogata domišljija. Žabec Jerko se boji iti spat. Kaj je ta zvok – škrt škrt kra čof – ki se sliši pod njegovo posteljo? Jerkov oče ga poskuša prepričati, da ni ničesar, česar bi se moral bati. Vse dokler se sam ne uleže v posteljo in tudi njega zbudi skrivnostni zvok noči.(LGL)

V predstavi smo zelo uživali in po ogledu smo se sprehodili še po starem mestnem jedru mimo Robbovega vodnjaka, Mestne hiše, pa do Čevljarskega mostu in se spomnili filma Sreča na vrvici.

Polni vtisov smo se vrnili v šolo in verjamemo, da se bomo še večkrat odpravili na kakšen dan izven šole.

Sara Anžin

Dostopnost