Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 30. 3. 2022

Apr 6, 2022 | Šolski EKO vrt

Ravno pravi čas je, da obrežemo jagodičevje. Črni ribez je imel zelo razraslo krošnjo in precej starih mrtvih vej, zato smo se najprej lotili tega. Nekaj vej smo razmaknili, da bo struktura bolj zračna, odrezali smo vrvi, ki so veje držale skupaj in uredili krošnjo v bolj pregledno. Iz odrezanih vej smo naredili potaknjence – spodnji del veje smo vstavili v kompostno zemljo, kjer se bodo razvile korenine in kmalu bo zrasel nov grm.
V drugem delu smo presejali kompost in posejali grah – dolge sejalne brazde smo najprej dobro zalili, nato pa smo na 5 cm razdalje posejali semena visokega graha. Vse skupaj smo pokrili s približno 3 cm finega komposta. Naslednjič vse skupaj prekrijemo še s kopreno, da bo hitreje vzniknilo.

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost