Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 11. 5. 2022

Maj 15, 2022 | Šolski EKO vrt

Spet smo na vrtu opazili sledi voluharjev – tokrat sta izginila ena solata in en česen. V njihove rove smo nalili vodo, da bo škodljivec pobegnil stran z gredic. Sejanje komposta je sedaj že redno opravilo, saj ga rabimo v velikih količinah, da se borimo s sušo, slabo rodovitno zemljo in z rastjo plevela. Tokrat pa smo ga uporabili za setev semen v male platojčke za 9 rastlin, kjer bo vsak učenec doma vzgojil sadike za šolski vrt. Sejali smo grah, fižol, radič, špinačo in kumare. Učenci so imeli za nalogo prinesti v roku 14 dni svoj platojček doma vzgojenih sadik, ki bodo zrasle na šolskem vrtu. Potem bodo učenci te sadike odnesli domov, da bodo lahko skupaj s svojimi družinami uživali v svojih lastnih pridelkih.

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost