Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 8. 6. 2022

Jun 15, 2022 | Šolski EKO vrt

Šolski vrt počasi postaja podoben nečemu, na kar smo lahko ponosni! Kljub temu, da ni uspelo narediti vsega, kar smo si zamislili, smo uspešno pripravili, uredili in zasadili vrt pred poletjem. Prvi plodovi so že dozoreli, zato je ribez zdaj prva postaja, takoj za jagodami in malinami. Naslednji teden bomo pobrali prvi grm ribeza. Redkvice so že lepo debele in težko se jim je bilo upreti že na začetku ure. Učenci so pridno urejali vsak svojo gredico – najprej je bilo potrebno malo opleti plevel, porahljati zemljo, jo po potrebi zastreti, potem pa zasaditi z izbrano zelenjavo. Na vrt smo mentorji spet prinesli široko izbiro svojih domačih sadik (listnati ohrovt, zelje, blitva, rdeča pesa, solata, paradižnik…), ki so jih učenci nato sadili po svojem redu v gredico. Zmenili smo se, da bodo poleti redno obiskovali svoje gredice in skrbeli za vrt tudi, ko ne bo pouka. Če se bodo tega držali, lahko pričakujejo lep pridelek.

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost