Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

ND: Hrana, vonj in okusi za 8. razrede

Sep 17, 2022 | Dnevi dejavnosti

V sredo, 14. septembra 2022, smo osmošolci imeli naravoslovni dan. Pričakali so nas iz podjetja Mikrobiologija  dr. Avberška.

Uro smo začeli s predavanjem o aditivih v prehrani. Pogovarjali smo se, katere snovi so v hrani, kako so označene in kdaj jih lahko zaužijemo. Izvedeli smo, da so v večini snovi antioksidanti, da hrana ne plesni.

Pogovarjali smo se o, za nas čudni, hrani po svetu. Vsak je povedal katere hrane ne bi nikoli dal v usta. Ugotavljali smo kakšna bo naša prehrana v prihodnosti.

Po malici smo imeli 2. del, in sicer o vonjih in okusih. Pripravili so tekočine z različnim okusom in barvo. Ugotavljali smo okuse. Ugotovili smo slan, sladek grenek, kisel in umami okus. Pri naslednji nalogi smo ugotavljali vonje. Naša skupina je bila kar dobra, zelo nam je bilo všeč ugibanje vonja sadja in zelišč. Pri tej vaji smo dosegli 10 točk in si delili prvo mesto v razredu.

Naravoslovni dan je bil zabaven, zanimiv in poučen. Vsi smo se naučili nekaj novega.

Zapisala: Val Cirar in Ana Polšak

Dostopnost