Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

Dan slovenske hrane in Tradicionalni slovenski zajtrk

Nov 14, 2022 | Obvestila

V petek, 18. 11. 2022, bomo na šoli z različnimi dogodki obeležili dan slovenske hrane.  

V okviru projekta Tradicionalni slovenski zajtrk bomo za vse učence pripravili zajtrk že ob 7.30, zato bo urnik za učence v tem tednu nekoliko spremenjen (ODS bo v petek ob 7.30, petkove predure pa v sredo zjutraj).

Ob zvokih Čebelarja (Lojze Slak) bomo učencem postregli tradicionalna živila slovenskega zajtrka, kot so med, maslo, mleko, kruh in jabolka lokalnega porekla. 

 Vsebine ODS in dneve dejavnosti v 2. in 3. razredu bomo namenili ozaveščanju o zdravi prehrani,  prednostih in pomenu lokalno pridelanih živil, domače pridelave in predelave hrane, pomenu kmetijstva, čebelarstva itd.  V okviru projekta Kuhna pa to bodo učenci 9. razreda pod mentorstvom učiteljice Ajde Premrl pripravili nekaj slovenskih tradicionalnih jedi, vselimo pa se tudi obiska z Ministrstva za kmetijsko ter obiska Čebelarskega društva iz Domžal.

Pa dober tek!

Dostopnost