Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 4. 1. 2023

Jan 24, 2023 | Šolski EKO vrt

Po dolgih treh tednih smo spet na vrtu! Zelenjava raste počasi oziroma počiva, zato smo se lotili urejanja okolice vrta. Obrezali smo še tista drevesa, ki jih nazadnje nismo uspeli, predvsem zgornje višje veje, za katere smo potrebovali lestev. Učenci so delo opravili pod pozornim nadzorom mentorjev, ki smo poskrbeli, da je bila naloga opravljena varno in pravilno. Potem nas je čakal prvi večji izziv,  to je bilo podiranje posušene oz. odmrle češnje. Najprej smo poskusili žagati, kmalu pa smo ugotovili, da je gniloba že tako ošibila drevo, da smo ga zlahka izruvali iz zemlje.  Veje smo odstranili in odnesli na kup, iz debla pa bomo, če bo šlo vse po načrtu, naslednjič naredili temelj za ptičjo hišico. 

 

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost