Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

Dom nekoč

Jan 24, 2023 | Aktualno

S prvošolci smo se 24. 1. 2023 odpravili v Ljubljano, natančneje v Mestni muzej Ljubljana. Tam nas je čakala gospa, ki nas je popeljala v čas naših babic in dedkov ter nam omogočila, da se preizkusimo v opravilih, ki so jih tisti čas opravljali. Rokovali smo s starimi predmeti, kjer smo iz slanega testa izdelali okrasne piškote, trli orehe in jih zmleli s pomočjo starega mlinčka. Prav tako smo mleli tudi kavo v kavnem mlinčku. Preizkusili smo se kot perice in oprali nekaj oblačil na roke ter jih s starim likalnikom zlikali. Urili smo se v fini motoriki, ko smo na blago zašili gumb. S sirkovo krtačo smo očistili tla in zloščili čevlje. Po opravljenih opravilih smo se odpravili še na potep po mestu Ljubljana, kjer smo si ogledali nekaj njenih znamenitosti.

Prvošolci

Dostopnost