Od cveta do medu

Jan 30, 2024 | Dnevi dejavnosti

V sredo, 24. 1. 2024, in v četrtek, 25. 1. 2024, smo imeli četrtošolci naravoslovni dan z naslovom Od cveta do medu. Odpravili smo se na Brdo pri Lukovici, kjer je sedež Čebelarske zveze Slovenija.

Učenci so spoznavali pomen čebel in čebelarstva, seznanili so se z zgradbo čebeljega telesa in njihovim socialnim življenjem, z dolgo tradicijo čebelarstva v Sloveniji,  spoznali so poklic čebelarja in njegovo opremo. Seveda pa obisk ne bi bil pravi, če medu nebi tudi poskusili in zvedeli veliko koristi, ki jih ima za naše zdravje.

Najbolj pa nas je navdušila čebela velikanka – 100-krat povečan 3D model slovenske avtohtone kranjske čebele.

Učenci so domov odnesli štampiljko, ki so jo izdelali kar sami. Z njo bodo lahko tudi doma ponovili nekaj znanja, ki so ga pridobili z obiskom.

Vera Vene