Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

1. OTROŠKI PARLAMENT V ŠOLSKEM LETU 2023/2024 NA OŠ TRZIN

Feb 12, 2024 | Otroški parlament

1. Otroški parlament, ki je potekal v petek, 2. 2. 2024, od 7.30 do 9.05 na OŠ Trzin, je imel temo »Moji viri moči«.

Učenci so se ob različnih aktivnostih medgeneracijsko družili in pogovarjali, kaj so njihovi viri moči ter kako jih udejanjajo.

Povedali so, da so njihovi viri moči raznoliki: šport, druženje s prijatelji, izleti, potovanja (predvsem na morje), pogosto pa je vir moči tudi kak sprehod s psom.  Nekaj učencem vir moči predstavlja tudi likovno ustvarjanje ali sproščanje ob glasbi, drugim pa je vir moči tudi, če se počutijo sprejete v družbi ali če dovolj spijo.

Učencem je bilo ponujenih več delavnic, na katerih so se lahko likovno ali besedno izražali in tako kreativno sproščali svoje misli ter ideje. Drugi so se družili ob različnih miselnih igrah oz. so oblikovali prijazno mesto – kraj, ki je poln »virov moči«, za uspešno življenje. Na tak način sva mentorici želeli učence še bolj ozavestiti, kako so njihovi viri moči zares pomembni, da bodo ne samo bolj uspešni, ampak tudi še bolj srečni.

 

Mentorici: Maja Mušič in Barbara Karba

Dostopnost