Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

EKSKURZIJA ZA ZLATE BRALCE

Apr 22, 2024 | Dnevi dejavnosti

V četrtek, 18. 4. 2024, so se Mila, Ela, Zoja, Dan in Taj udeležili izleta za zlate bralce – učence, ki so v vseh devetih letih šolanja osvojili bralno značko. Ekskurzijo vsako leto organizira ZPM Ljubljana Šiška. Prvič so se zlatim bralcem z ljubljanskih šol pridružili tudi naši učenci.

Najprej so si ogledali kobilarno Lipica in pot nadaljevali do Ogleja, sedeža oglejskih patriarhov, ki je v 4. stoletju postal eno od središč krščanstva. Talni mozaiki, stari več kot 1600 let, so odlično ohranjeni.

V zanimivem obmorskem mestu Gradež je bilo dovolj časa za druženje in samostojne oglede središča.

Nagradno doživetje za zlate bralce je morda priložnost, da v branju vztraja več mladih. Naslednje leto se jim zagotovo zopet pridružimo.

Dostopnost