Skoči na glavno vsebino

 

OSNOVNA ŠOLA TRZIN

Urnik

Nadomeščanja

Jedilnik

AKTIVNOSTI NA ŠEV 22. 5. 2024

Jun 4, 2024 | Šolski EKO vrt

Zaradi nestabilnega nevihtnega vremena in neugodnih pogojev na vrtu smo bili tokrat v precepu, ali sploh izvesti krožek, saj že zadnjih nekaj srečanj obdelujemo mokro zemljo. Zelo težko je primerno obdelati našo ilovnato zemljo, zato smo tokrat raje presejali zemljo s kupa, ki je ostal od gradbenih del na vrtu. Rahlo zemljo smo nato potresli po vrhu kartona, ki je prekril zapleveljen del vrta, kjer bo nastala nova gredica. V oblikovane gredice smo nato posejali seme fižola, ki smo ga nazadnje sadili v kultipake. Oblikovali smo dve mali gredici, v katere smo sejali nizki fižol v dve vrsti, eno kvadratno gredo pa smo posejali z visokim fižolom, ki smo mu nastavili tudi visoko piramidasto  oporo iz palic na kompostnem kupu.

 

Ekipa vrtičkarjev šolskega EKO vrta

Dostopnost