6., 7. in 8. razred: KULTURNI DAN

Podrobnosti dogodka

• Datum:
  • Kategorije:

V torek, 22. novembra 2022, bomo izpeljali kulturni dan. Odpravili se bomo v prestolnico, kjer si bomo ogledali Cankarjev dom, v Štihovi dvorani pa glasbeno predstavo Tesla. Predstava se sprehodi skozi devet poglavij Teslovega življenja, ki s pomočjo glasbe, poskusov, biografskih odlomkov in citatov  predstavijo svet Nikole Tesle, njegovih izumov ter predvsem njegove neizmerne humanistične želje po izboljšavi sveta za naslednje generacije.

Po končani predstavi se bomo na Gospodarskem razstavišču sprehodili med policami 38. Slovenskega knjižnega sejma. Slednji je posvečen 100. obletnici rojstva Ele Peroci, ene pomembnejših slovenskih otroških pisateljic in pesnic.

Učenci naj se obnašajo primerno, s čimer poskrbijo za lastno varnost in varnost drugih udeležencev prometa ter obiskovalcev kulturnih ustanov. Skupina bo velika, zato naj bo otrok osredotočen na dogajanje okoli sebe, predvsem pa upoštevajmo navodila učiteljev.

V šoli se zberemo 7.30 (obvezen je točen prihod!), kjer bodo reditelji oddelka razdelili malico in se postavili v kolone po oddelkih, odhod izpred šole proti železniški postaji Trzin pa bo 7.40. V šolo se vrnemo predvidoma do 13. ure. Po vrnitvi bodo imeli učenci čas za kosilo.

S spoštovanjem,

Barbara Skok,                                                                                             koordinatorica